Zabawy z kolorem pomarańczowym

12 kolorminW poniedziałek 09.10.2017r. maluchy z Krainy Kubusia Puchatka obchodziły pierwszy z kolorowych dni. Tego dnia w strojach  przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy.
Wiele radości sprawiły dzieciom poszukiwania pomarańczowych elementów w garderobie własnej, kolegów i w sali przedszkolnej.

Maluchy z zaangażowaniem brały udział w „pomarańczowych” zabawach oraz wspólnych tańcach.
Wyszukiwały na ilustracji, a później wśród naturalnych okazów, pomarańczowe warzywa i owoce. Poznały ich wartości odżywcze.
Dowiedziały się, z połączenia jakich kolorów, powstanie kolor pomarańczowy. Następnie malowały marchewki. Doskonale poradziły sobie także z ułożeniem marchewek od największej do najmniejszej.
Na zakończenie zabaw  przedszkolaki przekonały się, że pomarańczowe owoce i warzywa  bardzo dobrze smakują a sok  z marchewki jest pyszny !
Pomarańczowy dzień w przedszkolu był dniem pełnym radości !
Barbara Długołęcka