U zegarmistrza gra muzyka….

uzegarmistrzamin11.02.2014r. dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły zakład zegarmistrzowski.

Wycieczka związana była z tematyką upływającego czasu, odmierzanego przez zegary.
Na miejscu przedszkolaków przywitał pan Mirosław Deptuła, który w ciekawy sposób zaprezentował różnorodne zegary. Pokazał jak są zbudowane i odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez pięciolatki.
Po powrocie do przedszkola dzieci uważnie przyglądały się tarczy grupowego zegara. Obserwowały powoli poruszające się wskazówki. Nie mogły doczekać się godz. 12.00. Spytacie dlaczego? Właśnie o tej porze jest podawany pyszny obiad. Mniam, mniam.
Dzięki tej wycieczce dzieci bliżej poznały jeden z ciekawszych, choć coraz rzadziej wykonywanych zawodów.
Serdecznie dziękujemy panu Mirosławowi Deptuła za miłe przyjęcie i możliwość zwiedzenia zakładu.