,,TA CZAPKA GÓRNICZA MA SWOJE PIÓRKA. PAMIĘTA TĘ CZAPKĘ NIEJEDNA BARBÓRKA” (Video)

gornikimin

Dnia 30.11.2011 odwiedzili nas przedstawiciele Górnictwa Odkrywkowego, zajmujący się wydobywaniem żwiru. Organizatorkami spotkania były nauczycielki P. Barbara Opęchowska oraz P. Marzena Bialik. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania przybyłych gości przez grupę II ,,MOTYLKI”.

Przedszkolaki wspólnie z personelem przedszkola pierwszy raz na żywo miały okazję obejrzeć i podziwiać z bliska odświętne, górnicze stroje. Górnicy opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy. Dzięki temu uświadomiliśmy sobie, jak ważna, ale i niebezpieczna jest ich profesja. Dużą atrakcją było mierzenie przez chętnych przedszkolaków czako- czapki górniczej. Wśród zaproszonych gości była również mama jednej z naszych wychowanek- Ewelinki Stojke z grupy II ,,MOTYLKI”.

Następnie górnicy musieli sprostać pytaniom stawianym przez ,,małych słuchaczy” tj.:

• Czy praca górnika jest ciężka?
  • Czy trzeba jeść dużo warzyw, aby zostać górnikiem?
  • Jaką szkołę trzeba skończyć, aby zostać górnikiem?

W podziękowaniu za przybycie, dzieci z grupy II ,,MOTYLKI” wręczyły pięknie wykonane laurki.

4 grudnia wszyscy górnicy obchodzą swoje święto- BARBÓRKĘ. Życzymy im z tej okazji dużo wytrwałości i zadowolenia z pracy.

,,NIECH ŻYJE GÓRNICZY STAN”!